Wspólnie z Danielem zastanawialiśmy się jakiś czas temu, w jaki sposób możemy ułatwić rekruterom przedzieranie się przez gąszcz pojęć IT. Przecież każde stanowisko to specyficzne technologie. Do tego co rusz wychodzą kolejne wersje rozwiązań, z których specjaliści IT korzystają na co dzień. Jak za tym wszystkim nadążyć?

Z drugiej strony, jesteśmy dalecy od tego, by rekruter „nietechniczny” z uporem maniaka studiował wszystkie nowinki technologiczne czy (o zgrozo!) wręcz uczył się ich na własną rękę. A jednocześnie poszerzanie wiedzy IT powinno leżeć w naturze osoby, która zajmuje się docieraniem do kandydatów z tego sektora.

Naszą odpowiedzią na te wyzwania są Pigułki IT. To skondensowana wiedza na temat technologii wykorzystywanych w pracy na konkretnym stanowisku. Staramy się w nich w przystępny sposób opisać kwestie istotne, które mamy nadzieję, pomogą Ci pogłębić i usystematyzować wiedzę. Celem naszych Pigułek jest również pokazanie na ile Twoja oferta może być atrakcyjna pod kątem technologicznym w porównaniu z trendami rynkowymi. Zamieszczamy również kilka ciekawostek, które rozwieją Twoje wątpliwości i sprawią, że spojrzysz na omawiane stanowisko z innej perspektywy.

Pigułki będą ukazywać się cyklicznie, a w każdej z nich skupimy się na jednym z najbardziej popularnych stanowisk. Co więcej, będziemy je sukcesywnie aktualizować tak, by nadążały za zmieniającym się rynkiem i nowymi rozwiązaniami. Zaczynamy od jakże popularnej roli, czyli Java Developera.

Zależy nam na Twojej informacji zwrotnej, dlatego będziemy mega wdzięczni, jeśli po zapoznaniu się z pigułką przeznaczysz kilka minut na wypełnienie naszej ankiety – szczegóły w Pigułce.

Jesteś ciekaw, jakie stanowisko rozłożymy na czynniki pierwsze następnym razem? Dołącz do subskrybentów naszego newslettera, by nie przegapić kolejnej Pigułki!

Zapisz się na newsletter